fbpx

ULGA PODATKOWA 2019!
ODLICZ CAŁY KOSZT INSTALACJI OD PODSTAWY OPODATKOWANIA

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA
25% TANIEJ!

Sposób Działania

Twoje panele słoneczne zaczną działać już o wschodzie słońca. Już w pierwszych godzinach wyprodukują energię potrzebną na przygotowanie porannej kawy, obiadu i działania domowych sprzętów.

W ciągu dnia instalacja fotowoltaiczna działa najsprawniej, dzięki czemu produkuje nadwyżki, które magazynowane są w sieci i w 80% wrócą do Ciebie za darmo, kiedy tylko będziesz ich potrzebować.

Po zachodzie słońca Twoje panele fotowoltaiczne nie produkują już energii. Teraz czerpiesz z nadwyżek jakie Twoja instalacja oddała do sieci.

Jako klient indywidualny, możesz odebrać 80% energii przesłanej do sieci za darmo, w momencie kiedy będziesz jej najbardziej potrzebował. Letnią nadprodukcję, będziesz mógł odebrać w zimowe wieczory, płacąc lokalnemu dystrybutorowi 20% swojej wyprodukowanej energii

Po zachodzie słońca panele fotowoltaicznie praktycznie nie produkują już energii. W tym momencie możesz pobierać nadwyżki z sieci, które wyprodukowała Twoja własna elektrownia w ciągu dnia!

Twoje Korzyści

2 LATA OBSŁUGI ENERGETYCZNEJ
GRATIS

W pakiecie otrzymasz obsługę Twojej firmy w zakresie optymalizacji kosztów energii przez 2 lata za darmo.

25 LAT GWARANCJI
NA SPRAWNOŚĆ

Damy Ci 25 lat gwarancji, że Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie wciąż sprawna.

PANELE MONOKRYSTALICZNE
HALF CELL.

Efektywniejsze panele o mocy 320 Wp. 120 ogniw krzemowych zamiast 60.

Zaoszczędzimy Twoje Pieniądze

Dlaczego Warto?

10 LAT GWARANCJI PRODUKTOWEJ

25 LAT LINIOWEJ GWARANCJI MOCY

CZYSTY ZYSK I OSZCZĘDNOŚĆ

Fotowoltaika to stabilne i przewidywalne koszty energii elektrycznej przez co najmniej 25 lat

ODLICZ CAŁOŚĆ INEWSTYCJI OD PODATKU DO 53000ZŁ

Jeśli montujesz panele we własnym domu, to wartość inwestycji w instalację fotowoltaiczną odliczysz od podatku na koniec roku, przez 6 lat

100% NA RATY

Masz możliwość wzięcia swojej instalacji w leasing

Pytania i Odpowiedzi

Jaka jest różnica między panelami fotowoltaicznymi a kolektorami słonecznymi?

W przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, panele fotowoltaiczne wykorzystują słońce do produkcji energii elektrycznej, którą można wykorzystać w dowolny sposób, w tym także do podgrzewania wody. Z kolei kolektory słoneczne nie produkują energii elektrycznej.

Jak to działa?

Instalacja złożona jest z ogniw fotowoltaicznych, które tworzą moduły. Z nich zaś złożony jest panel fotowoltaiczny, zamieniający energię słoneczną w elektryczną. Ogniwa zbudowane są z krzemu, na które pada jednostka światła (foton). Krzem ją pochłania i wybija elektron ze swojej pozycji, zmuszając go do ruchu. Ten ruch to przepływ prądu elektrycznego, który dzięki falownikowi zamienia się prąd przemienny, czyli taki, jaki mamy w gniazdkach.

Czy w Polsce istnieją odpowiednie warunki (nasłonecznienia) do inwestowania w instalację fotowoltaiczną?

Średnie roczne nasłonecznienie w Polsce wynosi około 1000 kWh/m 2, co daje nam 1600 godzin słońca. Zima tak naprawdę to najlepsze warunki dla fotowoltaiki, ponieważ pojawia się słońce i jednocześnie mróz (chłodzenie), a w takich warunkach panele osiągają najwyższą sprawność. Warto podkreślić, iż nasi sąsiedzi (Niemcy) są globalnym liderem fotowoltaiki, mając dokładnie to samo nasłonecznienie co Polska.
Ciekawostka: najwyższe nasłonecznienie zanotowano w Kołobrzegu.

Czy to się opłaca?

Potraktuj zakup instalacji fotowoltaicznej jako inwestycję, która zwróci się w przyszłości. Ceny energii elektrycznej rosną, a Ty możesz produkować ją sam. Zwrot takiej inwestycji jest szybszy, niż kilka lat temu. Jej głównym zyskiem są zminimalizowane koszty produkcji – korzystasz ze swojej energii, a nie z tej zakupionej u dystrybutora.

Ponieważ ceny energii elektrycznej rosną, to inwestowanie w odnawialne źródła energii stało się bardzo opłacalne. W przypadku polskich gospodarstw domowych ceny energii elektrycznej wzrosły o 50% w ciągu 15 lat, a koszt pozyskiwania energii ze Słońca spadł w dużym tempie, bo aż o 80% w przeciągu 8 lat.

Prognozy ekspertów m.in. z Regulatory Assistance Project oraz Client Earth – Prawnicy dla Ziemi odnośnie wzrostu cen energii, które mogą wynieść nawet do 20% na przestrzeni najbliższych lat, zwiększają jeszcze bardziej korzyści związane z pozyskiwaniem słonecznej energii.

Jak mogę wykorzystać energię, która jest produkowana, gdy nie ma mnie w domu?

Produkcja energii odbywa się, kiedy większości ludzi nie ma w domu i nie może z niej korzystać. Dlatego wprowadzono przepisy określające współpracę między domowymi producentami energii, a dystrybutorami energii.

Dzięki nim możliwe jest przekazywanie wyprodukowanej energii do dystrybutora (PGE, ENEA, ENERGA, Tauron, INNOGY) i odbieranie jej później. W zamian za magazynowanie energii, dystrybutor pobiera 20%, co oznacza, że otrzymasz 80% energii wyprodukowanej przez Twoją instalację fotowoltaiczną.

Jak dużą instalację należy założyć, by zaspokajała ona zapotrzebowanie na energię elektryczną w domu?

Wielkość instalacji fotowoltaicznej jest dobierana indywidualnie. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego zużywającego rocznie ok. 2200 kWh, optymalna wielkość instalacji to 2500 Wp.

Ile energii wytworzy instalacja fotowoltaiczna?

Ilość energii, jaką wytwarza instalacja fotowoltaiczna, jest uzależniona od jej mocy nominalnej, kierunku dachu względem południa, kąta nachylenia dachu oraz lokalizacji gospodarstwa domowego. Moc nominalna to inaczej moc maksymalna z jaką dana instalacja może produkować energię elektryczną, np. panel fotowoltaiczny o mocy 280 Wp w ciągu godziny może maksymalnie wyprodukować 0,28 kWh. Średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,5 kW może wyprodukować około 3500 kWh w skali roku.

Czy instalacja fotowoltaiczna działa w zimie / w pochmurne dni?

Energia produkowana jest także w zimę i pochmurne dni. Pochmurne dni mogą powodować spadki w produkcji energii ze względu na słabsze przenikanie słońca przez chmury.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Koszt każdej instalacji fotowoltaicznej uzależniony jest od jej indywidualnej konfiguracji i mocy nominalnej. Moc dobierana jest w oparciu o roczne zużycie energii elektrycznej w domu. W celu wstępnego skonfigurowania instalacji należy skorzystać z kalkulatora oszczędności dostępnego na stronie www.

Instalacja Fotowoltaiczna Krok po Kroku

1

Kalkulacja

Porozmawiaj z doradcą, który obliczy, ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd.

2

Audyt dla domu

Spotkamy się w Twoim domu, aby dopasować ofertę do jego potrzeb i możliwości.

3

Umowa

Ustalenia z audytu i finalnej oferty staną się podstawą umowy.

4

Montaż

W czasie 3-4 tygodni zamontujemy Twoją instalację fotowotaliczną.

5

Przyłączenie do sieci

Przygotujemy dokumentację do zawarcia umowy z operatorem sieci.

6

Energia

Wszystko po to, by Twój dom zyskał dobrą energię.

Kalkulacja

Porozmawiaj z doradcą, który obliczy, ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd.

Audyt dla domu

Spotkamy się w Twoim domu, aby dopasować ofertę do jego potrzeb i możliwości.

Umowa

Ustalenia z audytu i finalnej oferty staną się podstawą umowy.

Montaż

W czasie 3-4 tygodni zamontujemy Twoją instalację fotowotaliczną.

Przyłączenie do sieci

Przygotujemy dokumentację do zawarcia umowy z operatorem sieci.

Energia

Wszystko po to, by Twój dom zyskał dobrą energię.

Zostaw nam kontakt do siebie

Zostaw nam kontakt do siebie

Kontakt

Zadzwoń Do Nas